Усті-над-Лабем – місто на півночі Чехії, адміністративний центр Устецького краю, з населенням більш ніж 90 тис. чоловік – дев’яте за чисельністю населення місто країни. Усті-над-Лабем поділяється на 4 міські райони: Нештеміце (Neštěmice), Северні-Тераса (Severní Terasa), Стршеков (Střekov), Центрум (Centrum).

Місто розташовано у дуже мальовничій місцевості, де поєднуються гори, ліси та озера. Річка Лаба (Ельба), яка дала назву місту, є його найбільшою прикрасою. Недалеко розташований відомий курорт Карлови Вари. Не даремно ці місця називають Чеською Швейцарією.

Місто відоме як великий промисловий центр Чеської республіки. Тут розвинені хімічна, машинобудівна, текстильна та харчова галузі. Однак треба зауважити, що шаблонне уявлення про промислове місто, як брудного та задимленого, - це не про Усті-над-Лабем. Підприємства оснащені сучасними системами очистки заводських викидів та стоків. З точки зору чистоти навколишнього середовища місто практично ідеальне.

Не менш важливим фактором, який впливає на розвиток Усті-над-Лабем, є близькість до кордону з Німеччиною. Через нього проходить важлива залізнична магістраль Прага-Дрезден-Берлін.

Географічне положення зіграло важливу роль в історії міста. Протягом сторіч його населення складалося у різних пропорціях з чехів, німців, євреїв, що вплинуло на формування своєрідного середовища та суміші різних культур. Мешканці міста привітні, толерантні, гостинні.

У 1991 р. в місті був відкритий університет Яна Евангеліста Пуркинє (UJEP). Він названий на честь видатного чеського фізіолога, анатома, антрополога та педагога, основна діяльність якого приходиться на першу половину ХІХ сторіччя. Крім того, Пуркинє був відомий як громадський та політичний діяч, він виступав за політичну та культурну самостійність слов’янських народів.

Враховуючи специфіку міста, при університеті відкрито слов’яно-германське відділення, котре отримало широке міжнародне визнання. Тут сформована краща у Чехії, сильна школа вивчення німецької мови.

Тут навчаються більш ніж 12 тисяч студентів, крім навчання в аудиторіях у програму включена обов’язкова практика за фахом, можливе стажування у інших країнах. Навчання ведеться на чеській та англійській мовах.

Студентам пропонується 65 програм та 192 курсів.

В ВНЗі є такі факультети:
- Соціально-економічний
- Мистецтва та дизайну
- Виробничих технологій та управління
- Наук про навколишнє середовище
- Філософський
- Педагогічний
- Природничих наук
- Інститут медичних досліджень

Детальніше...

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Табори за кордоном

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Німеччина

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Погода
Education.ua — образование за рубежом