Прешівський університет у Прешові (словацьк. Prešovská univerzita v Prešove) – вищий навчальний заклад у місті Прешів у Словацькій республіці. Університет був створений у 1996 році у процесі реорганізації Університету Павла Йозефа Шафарика у Кошиці, коли Прешівський університет був оформлений як самостійний ВНЗ. Більшість факультетів є наступниками відповідних факультетів Університету у Кошиці. З 2010 року має 3-4 ступень акредитації. У Словаччині він є третім за кількістю факультетів серед університетів. В наш час у ВНЗі навчається близько 12 500 студентів та працює майже 1 000 викладачів. Ректором університету є професор, доктор природничих наук Рене Матлович (René Matlovič).

Прешівський університет складається з факультетів: греко-католицький богословський факультет (1980), педагогічний факультет (1949), православний богословський факультет (1950), філософський факультет (1959), факультет гуманітарних та природничих наук (1997), факультет охорони здоров’я (2002), факультет менеджменту (2004), спортивний факультет (2004).

На базі університету ведеться науково-дослідницька робота, для якої створена добре розвинута інфраструктура. До неї входить три центри передового досвіду та прешівське відділення наукового центру Technicom. Основні напрямки дослідів – інформаційні та комунікативні технології, електротехніка, автоматизація та системи управління, машино-будівництво, будівництво та екологія.

Прешівський університет є одним з чотирьох ВНЗів Словаччини, який виграв престижний Diploma Supplement Label, котрий підвищує світовий рейтинг учбового закладу. Звісно, що при подальшому працевлаштуванні, це є додатковим бонусом для випускників цього університету.

Велику увагу приділяється гуманітарним дисциплінам, напрямкам, які розвивають творчість, креативність, комунікабельність. Активно працює центр духовного розвитку – університетський Пастирський центр. При університеті активно діють спортивні клуби. У розпорядженні студентів чотири гуртожитки блокового типу з 2-х, 3-х, 4-х-місними кімнатами, у яких працює Інтернет. Є їдальня, бібліотека, студентське видання, обчислювальний центр.

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Табори за кордоном

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Німеччина

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Погода
Education.ua — образование за рубежом