Підкажіть, що таке СЦІО тест?

SCIO – це назва чеської компанії, яка з 90-х років займається розробкою тестів. Вони необхідні для вступу у вищи навчальні заклади Чеської республіки. Українським учням, що звикли до зовнішнього незалежного тестування (ЗНО), варто зауважити, що аналогом його СЦІО тести не є з ряду причин, які розглядаються нижче. СЦІО тести – збірна назва, що об’єднує декілька різних тестів.

Яка різниця між OSP, ZSV, NSZ, TSP тестами?

OSP тест або тест на загальні передмови до навчання – найбільш популярний тест для вступу у чеські ВУЗи. Він, на відміну від ЗНО, спрямований не на перевірку ступеню засвоєння шкільної програми з того чи іншого предмету, а на оцінку потенціалу абітурієнта, його здібностей та навичок. Тобто, результати тестування показують вміння навчатися, здібність самостійно аналізувати, працювати з інформацією. Іншим чином, на наш погляд, ВУЗи Чехії інтересують люди, котрі вміють думати, здобувати знання, а не просто їх запам’ятовувати чи заучувати.

Тест OSP складається з чотирьох частин – вербальної, аналітичної, кількісної, аргументаційної.

Вербальна частина є самою складною для іноземних студентів. Вона передбачає добрий рівень володіння чеською мовою, розуміння нюансів, багатий лексикон. Абітурієнту пропонується ряд завдань на знання синонімів, антонімів, мовних зворотів. Наприклад, у пропущених місцях речення треба вписати відсутні слова, які більш за все підходять до цього тексту.

Аналітична частина також пов’язана зі знанням та розумінням чеської мови, але у даному випадку завдання складаються з виявленням логічних зв’язків між розрізненими фактами, про які йдеться мова. Для тих, хто з дитинства любив розв’язувати головоломки, впоратися з завданням буде значно легше.

Кількісна частина потребує вміння працювати з найпростішими математичними діями. Глибоких знань з математики, тим більш вищої математики, не треба, достатньо її основ. Завдання з находженням невідомого, обчислення відсотків, знання геометричних фігур, аналіз даних, що приведені у таблиці чи графіку, їх порівняння та виявлення закономірностей.

Аргументаційна частина потребує від абітурієнтів вміння не просто розуміти зміст статті, а порівняти, наприклад, декілька текстів про одне й теж саме явище. Роз’яснити різницю у позиції авторів щодо цього явища. Відповідь треба аргументувати, висказати свою думку з приводу цього.

Друге направлення тестування – основи соціальних наук ZSV. Ці тести включають питання по психології, соціології, філософії, праву, політології, економіці, Європейської інтеграції, сучасної світової історії.

Для абітурієнтів, які хочуть навчатися з математичного профілю, природничім та філологічним дисциплінам, пропонується тестування NSZ. Воно складається з питань, пов’язаних з конкретними учбовими дисциплінами або області, де ці знання можна використовувати.

Чим відрізняється вступ до університету ім.Т. Масарика у Брно?

Слід зазначити, що вступ до цього університету має свої особливості. На більшість факультетів Масарикова університету треба складати TSP тест. Від OSP тесту від відрізняється тим, що має не чотири, а шість частин. До аналогічних частин OSP тесту додається ще дві – на перевірку просторового мислення та загальний рівень культури.

Всі частини тесту складаються із 9 завдань на чеській мові. Однак, до частини, яка призначена для перевірки критичного мислення абітурієнта, входить шість питань на іноземній мові. Вибрати мову можна самостійно: англійську, німецьку, французьку або іспанську.

Кожне питання має п’ять варіантів відповідей, вірним з яких є тільки одна.

Де можна скласти TSP тест?

TSP тест складається в Брно (Чехія) та Братиславі (Словакія) у конкретні дні. Скласти тест у Празі неможливо. Коли абітурієнт надає документи до вступу на декілька факультетів у Масариків університет, результати TSP тесту дійсні на кожному з них. Вимоги до кількості балів тестування на різних факультетах буде не однакові.

Чи є змога повторно пройти TSP тестування?

Як і інші СЦІО тести цей тест можна проходити декілька разів, при вступі до ВУЗу враховується кращий результат.

Де можна знайти інформацію з приводу того, які тести треба проходити при вступі до того чи іншого ВУЗу Чехії?

Відповідну інформацію можна знайти на сайті конкретного учбового закладу. Щоб прояснити ситуацію, рекомендуємо звертатися за консультацією до освітнього центру «EUROSTART», який знаходиться у Дніпрі. Учням освітнього центру «Association» (ОЦА) у Празі є сенс звернутися до своїх кураторів.

Скільки часу відводиться на СЦІО тестування?

Всі види СЦІО тестування мають свої особливості, на їхнє виконання відводиться різний, але строго регламентований, час.

OSP тест триває 110 хвилин (20 хв. – вербальна частина, по 30 хв. – на кожну наступну). В цілому він складається з 90 завдань.

На виконання TSP тесту надається 100 хвилин. Він налічує шість блоків, в кожному по 9 питань.

Тест NSZ з математики відрізняється и за часом (90 хв.), и за кількістю завдань (30).

Відповідати на питання одного блоку тестування треба завжди відразу, у той час, що відводиться на відповіді. Можливості повернутися, щось домислити, у вас не буде.

Як оцінюються відповіді СЦІО тестів?

Результат тестування не є простою сумою балів, які абітурієнт отримав за відповіді на окремі питання. Це так званий «процентиль». Він порівнює ваш результат з іншими. Так, наприклад, якщо ви маєте 86 балів, то це говорить про те, що 14% абітурієнтів, які проходили тест з вами в той же день, відповіли краще за вас, а 85% мають результати нижче.

Слід зазначити, що невірна відповідь понижує кількість вже набраних балів. Тому, якщо ви не знаєте відповіді, краще зовсім не відповідати на питання. У цьому випадку відповідь буде оцінена як «0» балів. Коли абітурієнт починає хитрувати, просто вгадує відповіді, але невдало, невірна відповідь оцінюється як негативно, зі знаком «мінус». Тобто, за невірну відповідь бали віднімаються.

Скільки разів можна перездавати СЦІО тести?

Проходження тестів призначається шість разів на рік. Бажаючі можуть проходити їх декілька разів. До уваги береться лише кращий результат. Не має значення і те, з якого разу було пройдено тест. Тобто, якщо абітурієнт отримав менше балів у перший раз, але у другій покращив свій результат, то при вступу до ВНЗів Чехії компанія SCIO надішле другий, більш високий бал, а перший (гірший) не буде мати ніякого значення.

Якщо перша спроба не вдалася, це ще не привід панікувати. Розглядайте її як тренування, накопичення досвіду проходження тестування. Друга спроба буде кращою!

Як підготуватися до СЦІО тесту?

По-перше, треба поглиблювати свої знання чеської мови, читати складні тексти, вчитися бачити різницю в використанні однакових слів у різних контекстах, розширювати свій лексикон. Дуже важливо бачити логіку в прочитаному тексті, будувати свою лінію щодо позиції автора, обґрунтовувати її, мати свій власний погляд.

Починати готуватися до тестування краще заздалегідь. Під час навчання у 11-му класі звертайтесь до освітнього центру «EUROSTART» та пройдіть мовні курси на його базі. В їх програму входить підготовка до СЦІО тестів. Вам нададуть підручники та інші учбові матеріали. Наступний етап підготовки абітурієнтів чекає у Празі на мовних курсах ОЦА.

При необхідності проходження тестування з конкретних предметів шкільного курсу треба систематизувати свої знання. Викладання у центрі «Association» спецкурсів за профільними предметами на чеській мові наблизить вас до успіху.

Компанія SCIO також допоможе абітурієнтам. У переліку послуг пропонується детальний розбір помилок вашого тестування та надаються вірні відповіді. Якщо ви вперше проходите СЦІО тестування і сумніваєтеся у своїх здібностях, то замовте і сплатіть цю послугу. Після складання тесту уважно продивіться результати, проаналізуйте характерні помилки. Зрозумійте принципи, за якими складаються питання. Потім зверніться до викладачів ОЦА за консультацією.

Допомогти може і Інтернет. Там ви знайдете торішні тестування та зможете на них теж потренуватися відповідати на питання.

Чи можна відсилати результати тестів в різні ВНЗи одночасно?

Результати тестування використовуються при вступі до різних ВНЗів Чехії, компанія SCIO розсилає ваші результати до всіх учбових закладів, куди ви надали документи (приглашки) для вступу.

Яка кількість абітурієнтів може одночасно проходити тестування?

Кількість місць при тестуванні в певний день обмежена, тому не треба затягувати час з підготовкою до складання тестів.

Заявка на участь подається у електронному вигляді на сайт компанії SCIO. Відповідь з датою та адресою, де буде проходити тестування ви отримаєте також електронною поштою. Після цього треба сплатити за послугу.

Скільки коштує СЦІО тестування?

Проходження тестів – платна послуга. Кожна спроба оплачується окремо, тому треба розраховувати на ці розходи у своєму бюджеті.

Коштовність залежить від обраного напряму подальшої освіти. Якщо вам треба складати OSP, то це буде коштувати від 390 до 740 крон, для ZSV - 260 – 610 крон, NSZ (математика, хімія, біологія, мови) 460 – 810 крон. Така різниця у ціні залежить від пакету послуг. Ви можете отримати тільки SMS-повідомлення, а можете заказати детальний аналіз допущених помилок, сертифікат про проходження тестування. При оплаті звертайте увагу на перелік послуг, які вказані у документі.

Чи треба всім проходити СЦІО тестування?

Ні, це треба не всім. Справа у тому, що ВНЗи Чеської республіки самостійно вирішують питання про порядок вступу на ту чи іншу спеціальність. В одному випадку складання тестів є обов’язковим та єдиним варіантом, тобто результати тестування замінюють вступний екзамен. В іншому, результат тестування враховується, але не є єдиним критерієм для вступу. Тобто, тести дають додатковий бонус+ абітурієнтам. Е і такі ВНЗи, де проходження тестів зовсім не потребується.

Кількість СЦІО тестів при вступу до вищих учбових закладів теж різниться. Так, наприклад, в одному місці треба буде надати результати тільки OSP тесту, а в іншому - і OSP, і ZSV.

«EUROSTART» пропонує перелік чеських ВНЗів, де тестування треба проходити.

До кого звертатися за допомогою?

Для тих, хто вже навчається в освітньому центрі ОЦА розібратися у всіх нюансах проходження СЦІО тестів дуже просто, так як спеціальні куратори добре ознайомлені з цієї темою і готові допомагати бажаючим. Але спочатку треба подивитись інформацію на сайті обраного вами ВНЗу. Тільки після цього з конкретними питаннями та незрозумілими моментами звертатися до кураторів.

Всі питання, пов’язані з проходженням СЦІО тестів краще обговорювати ще до від’їзду до Чеської республіки. У Дніпрі вам допоможе директор освітнього центру «EUROSTART» Марина Вікторівна Станкевич.

Освітній центр «EUROSTART» консультує з різних питань, стосовно освіти у Чехії. Ми завжди відкриті для діалогу и готові відповідати на ваші запитання. Телефонуйте.

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Табори за кордоном

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Німеччина

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Погода
Education.ua — образование за рубежом