Історія успіху

Всім привіт! Мене звати Анна. Хочу трохи розповісти про свій досвід навчання в чеському державному хіміко-технологічному університеті (м Прага). Буду дуже рада, якщо ця інформація буде для когось корисною. C початку навчання закордоном та ще й безкоштовно, здавалася якщо не неможливою то по крайней мере, ну, ду-уже складної витівкою. Як виявилося, все набагато реальніше і простіше. Ось так виглядає мій універ.

Перші дні в університеті були дуже хвилюючими. Було складно розуміти викладачів на лекції, голова боліла від надлишку інформації. Але це все проходить дуже швидко. Через час вже не можеш згадати момент, коли перестав напружуватися щоб вловити детальну інформацію.

Важливо знати, що не дивлячись на всі що пишуть в інтернеті, ставлення викладачів до іноземців дуже гарне. На перше місце ставлять тебе як студента, важливо, знаєш чи ні тему, намагаєшся взагалі що-небудь робити. Плюс - роблять знижку на те, що ти іноземець (головне НЕ нахабніти). Можу сказати, що жодного разу не стикалася з поганим ставленням викладачів до студентів. Але і що особливо цікаво, і не стикалася з поганим ставленням студентів до викладачів.

Вид з головного входу:

Система освіти, звичайно, відрізняється від нашої (потрібно набирати кредити, є можливість самому вибирати цікаві тобі предмети). Але до цього швидко звикаєш. Тільки хочу попередити особливо ледачих що наша система бігання викладачів за студентами тут не працює. Або ти сам все вчасно здаєш або накопичувати борги. Все вирішуєш сам!

А це наше улюблене кафе, яке знаходиться біля комп'ютерного залу. На жаль, на час канікул воно закривається, тому фото взяла з сайту університету.

Проходячи коридорами під час лекцій, можна побачити, що відбувається за дверима аудиторій. Приблизно так це виглядає:

Ще одне місце, улюблене всіма студентами - бібліотека. Там можна і відпочити, і поїсти, багато вільних пересувних крісел як для компанії, так і для однієї людини. Безкоштовний wi-fi, вільні місця за комп'ютерами. Є зал під відкритим небом. Та й просто там ну дуже красиво!

Ну і звичайно зал відпочинку, навчання і чаювань - так званий респіріум.

Лабораторія

Під великим враженням я була після першої екскурсії по лабораторії. Наше, на жаль, давно вийшло з ладу обладнання, з яким доводиться працювати студентам в університетах не йде ні в яке порівняння! Фотографія з лабораторії:

Також студенти не зобов'язані собі купувати необхідне для роботи в лабораторії, наприклад, рукавички, паперові рушники, маркери для скла дезінфектанти (спирт, антисептики для рук ...). Все є в необмеженій кількості.

Це фото однієї з лабораторій де я роблю диплом. Як видно на фото все обладнання, включаючи стільці, абсолютно нове.

Наші міні-центрифуги

Ось так виглядає робоче місце для роботи в стерильній зоні.

KOLEJ

Багато студентів знімають квартири. Це відносно недорого, особливо якщо знімаєш з кимось. Але так як я шукала найбільш дешевий варіант і зупинилася на студентському гуртожитку. І ось тут мене чекав приємний сюрприз! Хочу сказати, що порівнювати мені було з чим, весь період навчання вдома я жила в гуртожитку. Кімната в Празі мені дісталася після реконструкції, т. Е. Ремонту. А це означає що абсолютно все нове. Нові меблі, кухня, санвузол, лінолеум, вікна.

Вид на гуртожиток з головного входу.

У нас є 2 кімнати по 2 людини. У блоці кухня, роздільний санвузол, окрема частина-Бунька з шафами і невелика прихожа. Загалом кажучи непоганий варіант для самого економного житла!

Це наша передпокій, є окрема ніша з шафами. Місця для одягу дуже багато. Також є телефон. Можна дзвонити на рецепшн або в інші кімнати.

Кухня, звичайно, не велика, але нам вистачає.

На фото - ванна кімната.

Поламаний стілець і лампочку - все замінюють працівники гуртожитку. Кожен день виносять сміття, раз на місяць приходять мити плитку ... Це все зовсім незвично для наших студентів. Такі кімнати називаються Бунька (по - нашому - блоки). Оселитися сюди нескладно. Потрібно тільки написати в головний офіс про те, що ви хочете резервувати кімнату з певного числа.

Відпочинок під час навчання

Для студентів проводять заходи, які допомагають відпочити від навчання і одночасно провести час з користю. Нещодавно ми всім факультетом тиждень жили за містом на природі. З нами їздили докторанти і професора. Перед поїздкою нам провели екскурсію по заводу з виготовлення ігристих вин-Богемія. Там все собі купили вина на смак і за оптовою ціною. Що цікаво, технологія виробництва вин практично однакова з винами, що виробляються в Шампані. Але при цьому вони є більш "легкими" для організму.

Під час поїздки ми виїхали на прогулянку в сусідній з нами маленьке містечко. Треба сказати, що ці вулички просто чарівні.

Природа для відпочинку просто відмінна!

Невелика частина нашої групи в останній день перед від'їздом назад до Праги.

Всім хто дочитав велике спасибі. Сподіваюся, що змогла розповісти щось нове для тих хто ще тільки думає про навчання в Чехії. Хочу Вам побажати, швидше вирішувати і приїжджати за своєю мрією!

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Табори за кордоном

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Німеччина

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Погода
Education.ua — образование за рубежом