Певно, багато хто згадає надійність швейцарських банків, елітні якісні годинники, смачний шоколад, а у деяких у пам’яті виникнуть кадри з культового фільму «Сімнадцять миттєвостей весни».

У тих, хто полюбляє гірські лижі перед очима з’явиться картина запаморочливих складних трас, краєвид засніжених верхівок Альп, з віадуками, мостами та підвісними дорогами над прірвами гірських ущелин. Швейцарія відома й найдовшим у світі (57,1 км) Готардським базисним залізничним тунелем, завдяки якому час мандрівки з Цюріху до Мілану зменшилося з 3 годин 40 хвилин до 2 годин 50 хвилин.

Історики пригадають героїчний перехід Олександра Суворова через Альпи та штурм Чортового мосту (1799 р.). З дитинства нам знайома легенда про Вільгельма Теля – влучного стрільця, борця за незалежність своєї країни від Австрії та Священної Римської імперії. Перед очима повстануть швейцарські солдати, які прославилися своєю відвагою у багатьох воїнах Європи XIV-XIX століть. Протягом п’ятисот з лишком років охорона Ватикану та безпека папи Римського довірена самим надійним та відданим швейцарськім гвардійцям.

Відома Швейцарія і як країна проведення Зимових Олімпійських ігор 1928 та 1948 рр., Чемпіонату Європи по футболу 2008 р. (разом з Австрією), інших спортивних змагань. Саме у цій країні, в м. Ньйон розташована штаб-квартира УЄФА, в м. Цюріх – ФІФА, в м. Лозанна – Міжнародний Олімпійський Комітет.

Політика нейтралітету.

Вже більше 200 років Швейцарія дотримується політики нейтралітету, що зберегло цю країну від двох світових війн. Держава приймає участь у міжнародних проектах, є майданчиком для проведення важливих форумів, де обговорюються актуальні питання, що стосуються глобальних світових проблем. Серед них й Міжнародний Економічний Форум в Давосі, який проводиться щорічно.

У 1924 році Швейцарія стала однією з країн-засновників Ліги Націй, штаб-квартира якої розташовано у Женеві.

Зокрема тут було прийнято Женевську конвенцію про гуманне поводження з полоненими (1929, 1949 рр.). У м. Женева розташована штаб-квартира Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

Чому нема швейцарської мови?

Можна сказати, що історія сучасної Швейцарії бере початок з 1 серпня 1291 року, коли мешканці долин Урі, Швиць та Граубюнден в Альпійських горах було підписано військовий договір, що був направлений на охорону торгівельного шляху, якій проходить через перевал Сен-Готард. Всі учасники цього договору входили до союзу на рівних правах. Кожна область мала широку автономію та самоуправління. У наступні століття конфедерація доповнювалась новими членами. У наш час Швейцарія складається з 26 автономних областей – кантонів.

Військовий союз, у склад якого входили рівноправні та суверенні суб’єкти, не передбачав пільг будь-якій мові, національній традиції чи культурі. Так серед кантонів є ті, розмовляють на німецькій, французькій, італійській (один кантон). У деяких паралельно спілкуються на двох чи навіть трьох мовах, включно ретророманську.

Чому Швейцарія названа найщасливішою країною у світі?

Швейцарія багато років поспіль займає чи перше, чи друге місце у світі у рейтингах найщасливіших країн. При цьому враховується ВВП на душу населення, середня тривалість життя та процент корупції.

Треба зауважити, що швейцарці ведуть здоровий образ життя. У них найнижчий індекс маси тіла у Європі. З дитинства діти займаються спортом. Разом з чудовою медициною та гарно влаштованою системою соціальних програм, це дає свої результати – Швейцарія займає друге місце у світі по середній тривалості життя (80,7 років та 85 – жінки).

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Табори за кордоном

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Німеччина

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Погода
Education.ua — образование за рубежом