08.11.2019

Канікули у Чехії

Наприкінці жовтня відбулась традиційна ознайомча поїздка хлопців та дівчат та їхніх батьків по ВНЗам Чехії. «EuroStart» приймали наші давні партнери з Освітнього центру «Association».

Цього разу:
- Активно підключилися дівчата та хлопці з Запоріжжя;
- З урахуванням тих, хто приєднався до нас у Празі, було 35 євростартовців;
- Крім Праги та столичних університетів ми побували в інших містах Чехії – Усті-над-Лабем та Оломоуце.

Усті-над-Лабем – місто на півночі країни у безпосередньої близькості до кордону з Німеччиною. У ньому знаходиться Університет ім. Я. Е. Пуркіне. 12 тис. студентів на 90 тис. населення!
Оломоуц – місто знаходиться на сході від Праги, у 2,5 годинах їзди від неї електричкою та недалеко від великого центру країни – Брно. У минулому – це одна з трьох столиць Чехії. Чудове співвідношення старовини та сучасності. Тут розташований другий за віком університет Чехії – ім. Франтишека Палацкого.
Обидва міста контрастують з метушливою та пишною Прагою: відрізняються спокоєм, більш низькими цінами, комфортними бюджетними гуртожитками. Є всі напрями навчання. Поступити до університету легше, ніж у Празі… Часто в Оломоуце та Усті-над-Лабем закінчують ступінь бакалавру, а на магістратуру легко поступають у Прагу або в інші країни.

Що говорять майбутні студенти?
– Хочу навчатися графічному дизайну! В Усті подобається саме те, що місто невелике, затишне, з сучасними корпусами.
– Я й не чула раніше про таке місто – Оломоуц, але тепер, мабуть, воно мені буде снитися. Як тут красиво! Навчатися у університеті, який засновано ще у XVI сторіч престижно!
– А мене більш за все приваблює те, що в цей університет приймають без нострифікації! Получити признання атестату в ЧР нескладно, але все ж таки зігріває те, що у деяких ВУЗам вона не потрібна (про нострифікацію дивитися тут.
- Університет Пуркіне в Усті-над-Лабем – ВУЗ моєї мрії! Знаходиться у екологічно чистому регіоні, в самій Чеській Швейцарії. Хочу сюди повернутися скоріше!
- Приваблює сучасне обладнання для практики на медичному факультеті в Усті-над-Лабем. Просторі аудиторії, доброзичливість…
- Я для себе знайшла можливість навчатися у аспірантурі університету Палацкого. В далекі дев’яності тема моєї курсової була про творчість Олександра Гріна, цікаво проаналізувати семантичну структуру тексту чеських прозаїків 19 століття…, провести детальний порівнювальний аналіз… Загорілася! Вже дізналася, що необхідно для вступу… Дякую ОЦА за організацію канікул!

Чим у цьому році здивувала Прага?
- Чудовою золотою осінню;
- Встигли подивитися 5 варіантів гуртожитків;
- Відкрили двері 8 університетів;
- Учасникам програми по середнім школам показали 4 гімназії різного профілю;
- Для абітурієнтів по медичному профілю організували окрему програму з відвідуванням медичних факультетів Карлового університету;
- Пройшлись по залах бібліотек, тайних сховищ;
- Побували на уроці чеської мови з носієм;
- Брали участь у «свічці» від Association;
- Покуштували національну чеську кухню.

Цього разу нам відкрив двері Каролінум – серце найдавнішого університету Чехії! Це незабутнє враження! Тут все дихає старовиною. Нам показали, де зберігаються парадні мантії ректора та професури, котрі вони одягають лише у винятково урочистих випадках. Наприклад, коли вручаються дипломи магістрам.

Хтось задумався: «Невже, через кілька років й я прийму участь у такій церемонії?»

- А чому б ні? Все у ваших руках, повірте! Тільки треба дуже цього бажати та наполегливо йти до своєї мети.

«EuroStart» допоможе вам підготуватися до вступу, пройти профорієнтацію, допоможе відкрити візи для навчання в ЧР!

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Табори за кордоном

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Німеччина

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Погода