18.02.2019

Зміни у законодавстві Польщі

У 2019 році вступає в силу новий Закон Польщі «Право про вищу освіту та науку» (Prawo o szkolnictwie wyszczym i nauce), який було прийнято 20 червня 2018 року.

Що зміниться для українських абітурієнтів? У цьому законі зафіксовані нові положення, щодо розширення переліку іноземців, які можуть здобувати безкоштовну вищу освіту у Польській республіці та претендувати на соціальну стипендію.

Нагадаємо, що таке право мали і раніш такі категорії осіб: ті, що отримали статус біженця; Карту Поляка; ті, хто має чоловіка (жінку) – громадянина Польщі; ПМЖ.

Тепер право на безкоштовну вищу освіту має абітурієнт, який отримав сертифікат володіння польською мовою рівню С1.

Таким чином, збільшується доцільність навчання у технікумах та ліцеях Польщі, так як після їх закінчення випускники автоматично отримують необхідний рівень володіння польською мовою для вступу до державних університетів країни. Це саме стосується й володарів дипломів бакалавру польських ВНЗів.

Але треба пам’ятати, що право на отримання безкоштовної вищої освіти не дає гарантії вступу до університету. Абітурієнт повинен пройти конкурсний відбір разом з польськими громадянами. Відмітки в атестаті, як і раніше, мають велике значення.

Завантажити додаткову інформацію...

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Табори за кордоном

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Німеччина

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Погода