28.10.2018

Допомога у виборі майбутньої професії

24 жовтня 2018 року відбувся міський семінар шкільних психологів «Сучасні методики професійного тестування школярів», який був підготовлений Центром розвитку «ДІАЛОГ» (м. Дніпро) та Центром тестування «Гуманітарні технології» (м. Київ). Освітній центр «EUROSTART» приймав безпосередню активну участь в роботі семінару.

У той день обговорювалися дуже важливі питання, які стосуються вибору майбутньої професії старшокласниками. Тому що це – один з аспектів роботи шкільних психологів.

Як не помилитися з вибором майбутньої професії?

Для старшокласників та їхніх батьків це дуже актуальне питання. Воно обговорюється на родинних радах, але нерідко залишається відкритим. Думка батьків та думка самих дітей дуже часто не співпадають. Особливо, коли у родині є певні традиції або звичай усе вирішувати за дитину. Прийняти та зрозуміти, що у родині лікарів або інженерів, наприклад, зростає менеджер по туризму або візажист, - дуже нелегко.

Але наші діти часто обирають не ті професії, котрі подобаються батькам. Вони дивляться на світ іншими очима, мають іншу мету, намагаються покинути батьківське гніздо та самостійно будувати свої майбутнє. Чи завжди вони праві?

Інша крайність – коли дитина повністю відчиняється волі батьків, йде у них на поводу, проявляє пасивність, не впевненість у собі, у своїх здібностях та можливостях. Вона погоджується з думкою батьків, поступає туди, куди скажуть, навчається без зайвої старанності, потім также працює, думає про себе як про невдаху та т. і. Чи праві були у цьому випадку батьки?

Скільки питань! Але відповіді на них є. І для того, щоб їх отримати, необхідно звернутися до фахівців психологів та пройти спеціальне тестування.

Центр «Гуманітарні технології» (м. Київ) надає таку можливість кожному бажаючому. Для цього достатньо звернутися до нашого партнера – до Центру розвитку «ДІАЛОГ». За шість років співпраці більш ніж півтори тисячі юнаків та дівчат, чи іноді й дорослих, звернулися за консультацією у цей центр. Вони пройшли комп’ютерне тестування та отримали розгорнуті та вичерпні відповіді на свої питання:
- Які професії та чому підходять на основі аналізу інтересів, здібностей та особливостей характеру;
- Який напрям профільної освіти краще обрати у школі, на яких предметах треба акцентувати свою увагу;
- Які предмети обрати для іспитів по ЗНО;
- Які ВНЗи та де готують фахівців цього профілю;
- Як можна откоректувати виявлені тестом слабкі сторони характеру;
- У яких тренінгах по розвитку своїх здібностей рекомендовано прийняти участь.

У свою чергу у “EUROSTART” допоможуть обрати Вам необхідний зарубіжний ВНЗ, потрібну спеціальність, зможуть розповісти про всі нюанси вступної кампанії. Для тих, хто працює за нашими програмами (мовні курси, міжнародні тури, літні табори, вступні проекти до зарубіжних ВНЗів) послуга профтестування надається безкоштовно. Так що не ігноруйте можливості перевірки правильності обраного путі. Не упускайте шансу скористуватися сучасними технологіями та прислухайтеся до порад психолога.

Ось декілька з них:
- Підлітки постійно задають питання собі самому про те, хто вони, що можуть, на що у них є здібності. Дуже важливо дати їм об’єктивну оцінку. Там паче, що сучасна молодь дуже довіряє комп’ютеру, бо діти вже з пелюшок живуть у комп’ютеризованому світі.
- Часто підлітки не впевнені у собі. Вони не популярні у компанії або не можуть звернути до себе увагу того, хто їм дуже подобається. Для самоутвердження нерідко обирають крайності. Дати своєчасно пораду, примусити повірити у свої сили, спрямувати енергію розвитку у необхідному напрямку – як раз задача психолога. Тестування не тільки рекомендує професію, але ще й допомагає самоствердженню.
- Батьки! Не проектуйте своє життя на життя ваших дітей. Світ, в якому Ви зростали та сучасний – дуже різняться. Ті професії, котрі були популярні під час Вашої молодості, можуть бути не затребувані сьогодні та у майбутньому. Світ стрімко змінюється, не намагайтеся закривати на це очі. Виникають нові тенденції, нові професії, нові умови для самореалізації.
- Звертайтесь до нас у 9-10 класах. Тестування розраховано на підлітків від 13 років. Краще мати достатньо часу у запасі, щоб обрати профільний ліцей або клас гімназії, вивчити мову, ліквідувати прогалини в освіті. Діти часто погано навчаються тому, що у них немає відповідної мотивації, не задана мета, заради чого треба навчатися. Чим раніше дитина зрозуміє для чого їй треба вивчати ту чи іншу дисципліну, тим швидше Ви побачите результат.
- Хочу просто побажати успіхів Вам та Вашим дітям у навчанні та у виборі майбутньої професії!

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Латвія

Німеччина

Франція

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Табори за кордоном

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Погода