Зерувка або підготовчий курс в польських університетах

Отже, Ви прийняли рішення отримати вищу освіту в Польщі, але сумніваєтеся в рівні мови, так як вибрали складну спеціальність - лікар, інженер, біо технолог, архітектор і т.д. Що ж робити? Адже математика в середніх школах Польщі викладається зовсім за іншою програмою, лякають «польська» хімія, термінологія фізики та інших наук ... Для підготовки і адаптації іноземних студентів при державних ВУЗах Польщі створені спеціальні центри, програма яких дає можливість не тільки опанувати мову на високому рівні, але також пройти підготовку з профільних предметів. Така підготовка є безцінною для майбутніх фахівців складних професій.

Зерувкі бувають річні і семестрові. Останні актуальні для тих, хто хоче на магістратуру або вже має певну мовну підготовку.

Так давайте розберемося в особливостях роботи цих інститутський, проаналізуємо сильні і слабкі сторони, а також детально зупинимося на описі деяких з них.

А ЧИ ВАРТО… АБО МІФ «втратив РОКУ»

Однозначно, ДА. Якщо оплата ще одного року навчання посильна Вашій родині, від цього «втраченого» року Ви отримаєте багато:
- вільне володіння польською мовою на рівні В2, володіння термінологією та спеціальною лексикою (вивчення slownictwa);
- комфортний адаптаційний період в чужій країні, без страху перед сесією і академічними зобов'язаннями;
- підготовку з профільних предметів;
- знайомство з культурою, історією і звичаями країни, в якій Ви будете вчитися;
- багато нових друзів з різних країн світу, так як студенти «зерувкі» - це японці, шведи, малайзійці, українці, білоруси і навіть американці!

«Втрачений» рік - це найпоширеніша помилка абітурієнтів пострадянського простору, стане роком яскравих спогадів, адже деканат «зерувкі» готує Вам також цікаву культурну програму, екскурсії, походи в музеї, поїздки по мальовничих околицях. Куди ви поспішаєте? Насолоджуйтесь студентським життям!

Що стосується знань - Ви оціните свої переваги на першій сесії І курсу, з огляду на постійно зростаючий відсоток відрахувань наших студентів після першої сесії через слабке володіння мовою і відсутність підготовки з профільних предметів, стане очевидно, що «втрачений» рік виявився неймовірно плідним і корисним . Так як середній вік європейського першокурсника 20 років, Вам буде комфортніше спілкуватися з польськими однокурсниками.

ЯК ВИБРАТИ ЗЕРУВКУ

Краще за все керуватися 2 критеріями:
1. Або це підготовка при університеті, в який Ви хочете вступити;
2. Або на цій підготовці представлені предмети, які Вам потрібні для отримання майбутньої спеціальності.
Наприклад, Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej готує майбутніх технічних і економічних фахівців, цього центру близько 30 років. Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łodzkiego більше 50 років готує майбутніх медиків з усього світу, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiełłońskiego, якому в цьому році виповнилося 45 років, спрямований на гуманітарні спеціальності, але часто зерувку цього престижного краківського навчального закладу вибирають і майбутні математики або лікарі, хоча профільна підготовка тут не передбачена. Centrum Jezyka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemcow Uniwersytet Marii Curie-Sklodowskiej в Любліні успішно готують майбутніх юристів, економістів і філологів - тут передбачено історичне, географічне і лінгвістичний напрям профільних предметів.

ПРОЦЕС ВСТУПУ І СТАТУС СТУДЕНТА

Легкий процес надходження, без стресcов і іспитів. Досвідчені співробітники проекту EuroStart підготують документи таким чином, щоб Ви використовували їх також і під час вступу до обраного Вами університет.

Слухач підготовчого курсу отримує СТАТУС СТУДЕНТА нарівні в першокурсниками, студентський квиток, має право на пільговий проїзний, медичну страховку NFZ, Карту тимчасового перебування, користується усіма знижками передбаченими для студентів.

ПРОЦЕС НАВЧАННЯ

Швидше більше нагадує шкільний. Студенти розбиті на невеликі групи (розбивка відбувається згідно вихідного рівня польського), практикується індивідуальний підхід. Також вивчаються інші іноземні мови - англійська, німецька, французька. Заняття проводяться щодня, по 4-5 академічних годин. Проживають студенти в гуртожитках в стандартних студентських умовах.

ДОДАТКОВИЙ БОНУС

Дуже часто випускники «зерувки» беруть участь в безкоштовних програмах для іноземців, наприклад, при Варшавській Політехніці, Селезський університеті, Економічному університеті в Катовіце і т.д ,, маючи незаперечні переваги перед іншими конкурсантами «зі шкільної лави». Таким чином, зайві витрати на оплату підготовчого року обертаються для студента приємним бонусом у вигляді безкоштовної освіти. Що стосується медицини, всі студенти польського походження можуть здати Матура (польське ЗНО) і активно конкурувати «Зі шкільної лави». Таким чином, зайві витрати на оплату підготовчого року обертаються для студента приємним бонусом у вигляді безкоштовної освіти. Що стосується медицини, всі студенти польського походження можуть здати Матура (польське ЗНО) і активно конкурувати з «корінними» поляками під час вступної кампанії.

ЦІНА ПИТАННЯ

Вартість підготовчого року коливається від 1000 євро до 3000 євро, залежно від кількості годин, наявності профільних предметів. Піврічна «зерувка» в 2 рази дешевше річний.

Всі студенти польського походження і власники Карти Поляка отримують 30% знижку на оплату навчання. Rok Zerowy - це інвестиція в Ваші мрії, знання, і майбутнє, який того вартий!

У будь-якому випадку слід пам'ятати, що рівень Вашої мовної підготовки до навчання за кордоном прямо пропорційний рівню і якості отриманих Вами знань. EURO START бажає удачі!

Підготовчий РІК ПРОПОНУЮТЬ:
1. Ягеллонський університет у Кракові.
2. Люблінський католицький університет.
3. Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської.
4. Лодзинский університет.
5. Університет ім. Адама Міцкевича в Познані.
6. Ряшівській університет.
7. Університет ім. Миколи Коперника в Торуні.
8. Варшавський університет.
9. Вроцлавський університет.
10. Сілезький університет в Катовіце.
11. Опольський університет.
12. Вроцлавський технічний університет.
13. Варшавський медичний університет.
14. Вроцлавський медичний університет.
15. Краківський політехнічний університет ім. Тадеуша Костюшки.
16. Економічний університеті в Кракові.

Ознайомчі поїздки до ВНЗів

Табори за кордоном

Чехія

Польща

Словаччина

Австрія

Німеччина

Кіпр

Швейцарія

Мовні курси в Дніпрі

Дніпро - екскурсії

Профорієнтація та ЗНО

Погода